Kdy cvičit pro hubnutí
|

Kdy cvičit pro hubnutí. Jaký je nejvhodnější čas pro cvičení? Nejlepší cvičení na spalování tuků.

Pošli přátelům

Kdy cvičit pro hubnutí pravidelně cvičíte a stále váháte, v jakou denní dobu nejlépe týrat svoje tělo? Určitě vám jde o to, aby efekt pohybu byl co největší. Záleží na tom, zda vám jde hlavně o hubnutí nebo i o formování svalů či udržování fyzické kondice případně kombinaci účinků. Kdy se nejlépe hubne a kdy naopak posílíte svaly?

Záleží i na tom, zda jste sova nebo skřivan. Důležitou součástí hubnutí je také starost o svaly a rehabilitaci více se dozvíte v článku profesionální masérky JanaVitkova.cz * Postizometrická relaxační technika Pardubice

Kdy cvičit pro hubnutí máme rozdílné biorytmy

Univerzální odpověď na otázku, zda je lepší cvičit ráno krátce po probuzení, dopoledne, v poledne či v pozdních odpoledních nebo dokonce večerních hodinách neexistuje. I když můžeme definovat nějaké obecné zásady, jak lidské tělo funguje, naše biorytmy jsou individuální. Důležité informace o vlivu stravy na zdraví aktuální články o zdravém stravování.

Někdo se dokáže nažhavit na pohyb už krátce po probuzení, pro jiného ale představuje ranní vstávání obrovská muka, ale zase má chuť cvičit po návratu z práce a klidně i večer. Zkrátka každému se pro cvičení hodí odlišná denní doba. Kdy ale nejlépe likvidujete přijaté kalorie?

Kdy cvičit pro hubnutí

Pohyb nalačno každý nezvládne

Odborníci potvrzují, že nejefektivněji spaluje lidské tělo ráno. Má to ale jeden háček. Po probuzení jste méně odolní. Každý z vás, bez ohledu na to, zda se řadíte do skupiny sov či skřivanů, potřebuje určitý čas na zahřátí. Cvičení na lačno je diskutované téma celosvětově zajímá Vás tato problematika čtěte aktuální informace z celého světa na téma zdraví

Zkrátka nejde hned z postele vlétnout na rotoped. Jste-li skřivani a nedělá vám problém protáhnout se už ráno, nikdy byste svůj den nikdy neměli začínat kardio cvičením. Musíte se nejprve rozehřát, protože nerozhýbané svaly byste si mohli natrhnout.

Jestliže se ale donutíte cvičit v brzkých hodinách, dobrou zprávou pro vás je skutečnost, že v porovnání s večerem budete potřebovat méně času na spálení určitého množství kalorií. Pohyb nalačno je ideální, ale jenom pro toho, kdo to zvládne.

Jestliže jste po ranní svižné rozcvičce příliš unavení, zvolte si pro trénink jinou dobu. Pro pravidelné a účinné cvičení je velmi důležitá hodnotná a pravidelná strava. Doporučujeme program bílkoviny pro svaly od JsmeFFmenu.cz 5 vyvážených jídel denně perfektní pro každého kdo na sobě maká.

Kardio aktivity zařaďte odpoledne

Kdy cvičit pro hubnutí Kardio aktivity

V odpoledních a večerních hodinách má naopak velmi dobré výsledky kardio cvičení. S jeho pomocí rozproudíte látkovou výměnu. Spalování kalorií je efektivnější, zároveň i více posílíte svoji imunitu. V teplejších obdobích roku, tedy v jarních, letních a podzimních měsících, můžete také odpoledne cvičit venku.

To přináší pozitivní efekt i na psychiku. Aktivitou na čerstvém vzduchu se vám vyplavují do krve endorfiny. Cítíte se z pohybu šťastní, poskytuje vám uspokojení. Jaký čas pro pohyb si tedy vybrat?

Nejdůležitější by pro vás mělo být osobní nastavení, tedy zda jste skřivan či sova. Jste-li v tomto ohledu přizpůsobivější, můžete si vybrat dvoufázový trénink, tedy sportovat ráno i večer. Abyste ale opravdu spalovali tuky, měli byste se hýbat alespoň půl hodiny denně. Hlídejte si i odpočinek. Čas mezi 22 večerní hodinou a 6 ranní by vždy měl patřit spánku.

Kdy cvičit pro hubnutí pravidelná strava
Pošli přátelům

Podobné příspěvky